Shqiperia Sot

Monkey Forest - Trentham ( Stoke on Trent )

352 comentarios

 • tonydano
  Shumica e fografive jane nga Aurel Duka, vetem 3 a 4 jane nga une. Shpresoj t'ju pelqeje!
  24 Abril de 2007 - tonydano #1
 • korcar85
  VERY GOOD.
  24 Abril de 2007 - korcar85 #2
 • alboshqipe
  really beautiful keep the good work up
  24 Abril de 2007 - alboshqipe #3
 • orkida21
  Shume e bukurFaleminderit
  24 Abril de 2007 - orkida21 #4
 • emiljana
  shume e bukur.this our country my friends.
  24 Abril de 2007 - emiljana #5
 • thenazisstrike
  god how good albania looks , never been to albania though unfortunately
  24 Abril de 2007 - thenazisstrike #6
 • 0rioni
  Excellent selection of photos, and of the music as well.This is the true face of the Albanian capital today.
  24 Abril de 2007 - 0rioni #7
 • ELBA25
  Shume e Bukur
  24 Abril de 2007 - ELBA25 #8
 • DayWLKR
  Not bad.... but that's just a pretty picture of smth that doesn't really look like that live
  24 Abril de 2007 - DayWLKR #9
 • PeYonka
  Yeah! it does look like this live too. Its a beautiful country. It's Excellent.
  24 Abril de 2007 - PeYonka #10
 • VojislavSeselj
  Watch my videos, its nice!
  24 Abril de 2007 - VojislavSeselj #11
 • rockscorp
  shum mir e paske bo guy from prishtina
  24 Abril de 2007 - rockscorp #12
 • crystalclear07
  Na nxorre mallin. :)Pergezime, me pelqeu shume...foto shume te bukura.
  24 Abril de 2007 - crystalclear07 #13
 • ronelao
  shume e bukur! Me shton mall dhe krenari!
  24 Abril de 2007 - ronelao #14
 • yllson
  beautiful
  24 Abril de 2007 - yllson #15
 • genti1983
  Shume bukur ka dale. Bravo!
  24 Abril de 2007 - genti1983 #16
 • 0692114151652
  now i crying .thats soo beatiful.this is my country and i love soo much .see ya in summer my albania
  24 Abril de 2007 - 0692114151652 #17
 • fidel11
  stvarno je do jaja albanija moram i?i i ja shum bukur ka dol
  24 Abril de 2007 - fidel11 #18
 • Cetnikusa
  hehe bas je do jaja...hocemo zajedno ici :p
  24 Abril de 2007 - Cetnikusa #19
 • jarekul1234
  Shume e bukur po jo e vertete, fatkeqesisht. P.S. Kenga eshte e bastarduar. Kush dreqin e ka kenduar ne kete version te shpifur??
  24 Abril de 2007 - jarekul1234 #20
 • qerreti
  kenga eshte e kenduar shum bukur se kuptoj kritiken dhe shume e pershtatshme per motivin muzika shqipe nuk ka vetem tupana zgjohuni njerez...
  24 Abril de 2007 - qerreti #21
 • margena
  i love it, and i miss my country so much, pune e bukur, faleminderit!
  24 Abril de 2007 - margena #22
 • Fierakja
  wow FANTASTIKE !!!
  24 Abril de 2007 - Fierakja #23
 • djaleshqiptar
  Shume, shume e bukur!!
  24 Abril de 2007 - djaleshqiptar #24
 • fimi68
  shume e bukur kjo video
  24 Abril de 2007 - fimi68 #25
 • leonardMal
  bukuria e kesaj vidio flet vete nuk ka nevoje per komente-fantastike
  24 Abril de 2007 - leonardMal #26
 • corazondemelon81
  shum e bukur,po titulli duhet te ishte Tirana sot, se 99% aty esht tirane or bab
  24 Abril de 2007 - corazondemelon81 #27
 • HakanYakin99
  Tirona duket shume e bukur, BRAVO
  24 Abril de 2007 - HakanYakin99 #28
 • gertb
  si e ka emrin konga mer jahu;) Tirona forever
  24 Abril de 2007 - gertb #29
 • tonydano
  Kenga titullohet: kur te jesh merzitur shume. Interpretuar nga Jolinda Maliqi ne nje nga volumet e "100 kenget e shekullit". Eshte nje poezi e vjeter (me duket e Dritero Agolllit) fillimisht kompozuar dhe kenduar nga Ardit Gjebrea.
  24 Abril de 2007 - tonydano #30
 • mbdbh
  shume e bukur!!
  24 Abril de 2007 - mbdbh #31
 • durangga
  E bukur videoja por tirana nuk eshte Shqiperia megjithate eshte bukur
  24 Abril de 2007 - durangga #32
 • Liiberta
  XIXLLUSHEM ;)
  24 Abril de 2007 - Liiberta #33
 • Orhanokki
  Tirana e bukur por qytetaret spo kujdesen aq sa duhet
  24 Abril de 2007 - Orhanokki #34
 • Tironcsnob
  yll bote ;)
  24 Abril de 2007 - Tironcsnob #35
 • karderr
  Wonderful!!! Amazing!! Magic!! Thanx God for making me an Albanian!!! Make me return and die in that sweet land as well !!! Proud to be albanian!!!
  24 Abril de 2007 - karderr #36
 • elsah22
  sa mall per shqiperine...!Thnx for this video...
  24 Abril de 2007 - elsah22 #37
 • GEZIMI82
  nice pics...good job!thanx a lot ..respect
  24 Abril de 2007 - GEZIMI82 #38
 • dreamgurl80
  thanx 4 uploadinfaleminderit
  24 Abril de 2007 - dreamgurl80 #39
 • akrepi1996
  duhet ta bejm ne Shqiperin jo te na e bejn te tjeret..ta bajm paster .rrespekte neri rumani
  24 Abril de 2007 - akrepi1996 #40
 • tirona78
  Ku eshte balta me e embel? se mjalta?
  24 Abril de 2007 - tirona78 #41
 • ilovecr17
  ne vendin tone!! shqiperi!! andon zako cajupi love it!!
  24 Abril de 2007 - ilovecr17 #42
 • LUSHNJARE4EVER
  ca e ka titullin kjo kenge??
  24 Abril de 2007 - LUSHNJARE4EVER #43
 • tonydano
  Kenga titullohet: kur te jesh merzitur shume. Interpretuar nga Jolinda Maliqi ne nje nga volumet e "100 kenget e shekullit". Eshte nje poezi e vjeter (me duket e Dritero Agolllit) fillimisht kompozuar dhe kenduar nga Ardit Gjebrea
  24 Abril de 2007 - tonydano #44
 • avnikosovo
  ALBANIAN ETHNIC FOREVER!
  24 Abril de 2007 - avnikosovo #45
 • bakalli
  Kur ke mall vetëm gjuha e nënës të bën nxjerrësh lot trishtimi...sa që pikëllohet vete trishtimi. Proud to be ALBANIAN.
  24 Abril de 2007 - bakalli #46
 • Bbanjeza
  :Dshume foto te bukura!!love Albania*
  24 Abril de 2007 - Bbanjeza #47
 • misterop1
  Thjesht super. Do doja te shihja gjithe Shqiperine te bukur si Tirana ne kete video. Fantastike, faleminderit.
  24 Abril de 2007 - misterop1 #48
 • raminkos
  LONG LIVE ALBANIA and KOSOVA! support from AZERBAIJAN!
  24 Abril de 2007 - raminkos #49
 • himarajala
  THANK YOU THANK YOU xxxxx
  24 Abril de 2007 - himarajala #50
 • Jarnvarg
  UÇK Gejre!!!!
  24 Abril de 2007 - Jarnvarg #51
 • prrpprrp
  i lov my shqiperin
  24 Abril de 2007 - prrpprrp #52
 • specialalb
  This is not greece! Please!
  24 Abril de 2007 - specialalb #53
 • AlbaniaRocks
  GREAT...wonderful place with wonderful poeple in it...
  24 Abril de 2007 - AlbaniaRocks #54
 • naokomasaru
  Shume e bukur eshte bere shqiperia, Jay from New York.9 vjet pa vajt ne shqiperi, me ka marre malli edhe si kur mos te dukej kaq e bukur.
  24 Abril de 2007 - naokomasaru #55
 • naokomasaru
  nice
  24 Abril de 2007 - naokomasaru #56
 • donidevito
  mire shume por pse vetem kishen ke vendos o burre ,kemi xhamin aty ne qender
  24 Abril de 2007 - donidevito #57
 • alboss13
  ce duam xhamin mo lal tu themi njerezve qe jemi mysliman te na marin per terrorista nga middle east?> une myliman jam do u think i care ? lol
  24 Abril de 2007 - alboss13 #58
 • endri77
  fantastike
  24 Abril de 2007 - endri77 #59
 • tirona78
  KU ESHTE BALTA ME E EMBEL SE MJALTA???
  24 Abril de 2007 - tirona78 #60
 • albapollonia
  shqiperia eshte meka ime ,eshte vatikani im .thnx dude keep going you rock
  24 Abril de 2007 - albapollonia #61
 • pagereader
  qy meka hehheheh smundeni ju pa muslimant mu na perzi
  24 Abril de 2007 - pagereader #62
 • Ruwinol
  im from kosova but albania rulezz!
  24 Abril de 2007 - Ruwinol #63
 • Albania1912
  hm nice but the music is shit!!!and albania i love albania but albania is not a good country besouse berisha is mafiosi and fato nano is anti albanian he is greek making from serbian and greek Government!!Rrofte shqiperia e bashkuar
  24 Abril de 2007 - Albania1912 #64
 • albgirl1986
  shqiperia..video tamam dhe muzika te lumte,vendi me i embel ne bote dhe ku shpirti te rri qet..
  24 Abril de 2007 - albgirl1986 #65
 • adhuwolff
  Foto-et te bukur.Kenga e bukur.Rrnoft Shqipnia e vjeter.
  24 Abril de 2007 - adhuwolff #66
 • alboss13
  tony you stolen my idea. great video i love it. when i go this summer ill go every where . vlore tirane durres shkoder kruj gjirokaster, sarande berat.
  24 Abril de 2007 - alboss13 #67
 • AlbanianHotttie
  po mire mor vlla po politiken ketu cpate qe e fute? Kjo video ska asnje qellim politik. Hajde respekte
  23 Abril de 2008 - AlbanianHotttie #68
 • leunita
  love albania !!
  23 Abril de 2008 - leunita #69
 • rocky111111
  bukur shume me ka marre madhi kam 10 vjet pa qene.RROFTE SHQIPERIA
  23 Abril de 2008 - rocky111111 #70
 • calbanian
  Albania is so pretty...its been progressing so much
  23 Abril de 2008 - calbanian #71
 • bith11
  i want to thank you so much the world need more people like you who are for lookin at a positive futrue and not the negitive past
  23 Abril de 2008 - bith11 #72
 • zeroneogeo
  Ore kur karin s'dini shqip pse karin jepni komente!
  23 Abril de 2008 - zeroneogeo #73
 • calbanian
  Ore robi, flas anlisht qe njerezit e mbare botes te kuptojne Sesa shume e duam Shqiperine dhe se cfare malli dhe dashurie kemi per te...por injoranca e disa njerezve nuk do e lej kete vend te eci asnjehere...turp je edhe 27 vjec...dhe perdor te tille fjalor ne kete website...behu njeri o njeriiii
  23 Abril de 2008 - calbanian #74
 • BXDRILLA81
  Nje nga arsyet me te forta qe nuk me pelqeu Shqiperia kur isha atje per here te fundit ishte njerzit pa edukate ose mungesa e edukates ne pergjithesi.E shikon kudo, qe nga shitesja e bukes deri te politikanet me te larte ne vend.Ky personi me siper eshte shembulli me i qarte i shqiptarit tipik ne Shqiperi. Turp.
  23 Abril de 2008 - BXDRILLA81 #75
 • AlbanianHotttie
  Deri diku pajtohem me mendimin tend sepse e vura re dhe vete.. por, kjo eshte jeta ne Shqip e ashper dhe ashtu jane dhe njerzit. Nuk mund te pergjithsojm kurrsesi ;)
  23 Abril de 2008 - AlbanianHotttie #76
 • AlbanianHotttie
  Se mos keqkuptohemi, MSG lart ishte per BXDRILLA81 :)
  23 Abril de 2008 - AlbanianHotttie #77
 • bluerose23
  Ore kot me pyet, po si mendoni te jetoni ne Ballkan kur urreni kedo qe ju rrethon? E kuptoj qe historia ka qene e ashper me ne, por urrejtja e se shkuares nuk te ndihmon te jetosh te ardhmen. Vetem zemrat fisnike dine te falin. Dhe ju lutem lerini te sharat me Liber shpie dhe fjalet banale se e perdhosni gjuhen shqipe.
  23 Abril de 2008 - bluerose23 #78
 • calbanian
  Nuk eshte se e mora personale...po nga eksperienca ime kur shof nje faqe qe ka nje gjuhe qe se kuptoj, iki fare e lej se ta shpif, kurse kur ka naglisht eshte me ndryshe. Ne kete menyre ne i ftojme njerezit te shkruajne gjera (te mira ishalla) per Shqiperine...Pastaj sa per moshen tek profili jot 27 ishte...hihih...apo e kam pare gabim une??? hemmm
  23 Abril de 2008 - calbanian #79
 • zeroneogeo
  Nuk e ke pare gabim por nuk eshte se kam vene moshen e sakte te profili dhe me sa di une shume persona veprojne ne te njejten menyre. Megjithate e ndjej qe duhet te kerkoj falje per fjalorin. Fundja kjo eshte nje vidjo per shqiperine! P.S: Vazhdoje te jem i mendimit qe duhet me shkruajtur shqip por... Sidoqofte! Te gjithe te mirat!!!
  23 Abril de 2008 - zeroneogeo #80
 • calbanian
  Mire pra...flm qe kerkove falje...ahhh sikur te ishin te gjithe ketu tek youtube si ti...ehh..nejse po kjo vidio eshte shume e bukur..apo jo...
  23 Abril de 2008 - calbanian #81
 • zeroneogeo
  Vidios te na i marrin te keqen sepse si pamjet ashtu edhe kenga jane per t'u pire ne kupe! Kjo ndodhet te favotitet e mia dhe e kam shkarikuar gjithashtu ne kompjuter. E shikoj me raste si ilaç kundra merzise... I meriton 5 yje... Bay!!!
  23 Abril de 2008 - zeroneogeo #82
 • segjiko
  Jam nga veriu i Shqiperis,Kosova.Kosova,Shqipe ri.
  23 Abril de 2008 - segjiko #83
 • eravana
  Kenge e bukur, e kenduar bukur nga kengetarja, por Ardit Gjebrea e kendon me bukur. Nejse, une sa here e degjoj me kujtohet Babi im...............
  23 Abril de 2008 - eravana #84
 • lezhjane007
  mos valle kjo eshte shqiperia.....prit...ah po si ajo ngjan ...e edhe njerezit si me gjak shqiptari duken .......shume bukur me ka marre malli
  23 Abril de 2008 - lezhjane007 #85
 • roso111
  LONG LIVE ALBANIA!!
  23 Abril de 2008 - roso111 #86
 • efestio
  o njerez kjo nuk eshte Shqiperia reale, eshte thjesht nje vend perrallash kjo qe paraqitet ketu.S'eshte kjo e verteta, Shqiperia ka ngelur si thonte poeti " me krye n'hi. po sot Shqypni po m'thuej si je: porsi lisi i rrzuem per dhe"!!!!!!!!!
  23 Abril de 2008 - efestio #87
 • AresPR
  Nuke kame qene ne Shqipri kurre, nese eshte si e paraqete video , mbase qenka mire . tung
  23 Abril de 2008 - AresPR #88
 • VOAinAlbanian
  Its over five years since I last visited Albania. I love my country and I miss my country even though another 5 years will pass and I wont visit Albania.
  23 Abril de 2008 - VOAinAlbanian #89
 • angelo82ab
  urime per krijuesin!
  23 Abril de 2008 - angelo82ab #90
 • tonydano
  flm, ishte gjeja e pare qe bera mbasi u ktheva nga pushimet ne alb
  23 Abril de 2008 - tonydano #91
 • meli3a
  I love it nice job!!!!! ;)
  23 Abril de 2008 - meli3a #92
 • Visar89
  Bravo, kete video e paske ber verte shum mire, Shqiperia eshte e bukur e mund ta bejm edhe me te bukur por vec duhet me shum pune
  23 Abril de 2008 - Visar89 #93
 • gr4ndhustle
  your right, but history will hunt you. u cant do anything to change history same goes to how people feel about one another it cant be changed im sorry.
  23 Abril de 2008 - gr4ndhustle #94
 • roso111
  tier0008 honey maybe serbia is used cuz albania is not.
  23 Abril de 2008 - roso111 #95
 • ILOVEALBANIAN
  ta hongsha shpirtin moj shqiperi me je si shpirt me je
  23 Abril de 2008 - ILOVEALBANIAN #96
 • z3m3r
  oh sa shume me ka mar malli per tiranen <3
  23 Abril de 2008 - z3m3r #97
 • russiapp
  ALBANIAS BANANAS
  23 Abril de 2008 - russiapp #98
 • darstadly
  i wonder how well would you behave if you had to face an albanian in face to face, oh dear dude have some respect in this world for sake of it... cos in the end of it you would not get anything out of all this honestly dude... nice day
  23 Abril de 2008 - darstadly #99
 • matador1504
  Yes and you are the most educated race in the world. Thanks for the comment....prick
  23 Abril de 2008 - matador1504 #100
 • London0Girl
  Sa me ka marre malli! edhe me kete kenge... hmm
  23 Abril de 2008 - London0Girl #101
 • tier0008
  Oh it will change when all of you end up in credit card debt. Your houses are in mortgages and you are driving cars that cost twenty thousand euros. That's what western media thought you. Good luck.Some of you really hate Serbia more than you like your children. You live to hate and you will make enemies forever even for your children...Remember, Serbs and Greeks and Albanians are not going anywhere we are still going to be neighbours.
  23 Abril de 2008 - tier0008 #102
 • tier0008
  You think you will be happy with only America as your friend. that's what Sadam thought too and look at him now. Rumsfeld and Sadam shaked hands twenty years ago and now Sadam is dead. If you can't see the irony in that then God help you.
  23 Abril de 2008 - tier0008 #103
 • katilip
  Hhahahaha what nationality you are If you think that only America support us you are wrong beacuse For indepedence of Kosova Pro- Indepedent are : Usa , UK, France , Germany, Italy , and all the europian countries so don,t make lie here.Better to watch your problems and do not watch us.
  23 Abril de 2008 - katilip #104
 • luleboraa
  o sa e bukur shqiperija ime te dua vendlindje me vdekje
  23 Abril de 2008 - luleboraa #105
 • calbanian
  What a beautiful country!!!
  23 Abril de 2008 - calbanian #106
 • skuthivogel
  ... Sa e bukur duket TIRONA nga ... lart ...
  23 Abril de 2008 - skuthivogel #107
 • orianergi
  full of life,proud to be albanian
  23 Abril de 2008 - orianergi #108
 • KUKSIAN
  hajt te qifsha ropt ne goje ,,,ne angli jam hajde me shaj ne ssy se? ti kam qi me te gjall ne te vdekt
  23 Abril de 2008 - KUKSIAN #109
 • 87neda
  KUKSIAN rob qir ne byth,o hale,o mut,o plehr,ik qiu dhe mos na caj shum trapin se nuk meret njeri me nji psikopat si puna jote...dhe mos me kerceno si shum se s'me rruet bytha nga fjalet qe thua ti,dhe mbase dalim moter e vella se babi im ta qa qi nonen mir e mir,o kopil,
  23 Abril de 2008 - 87neda #110
 • ero75
  O KUKSIAN po ti qenke rrot kari, po ca mutin e mban ate emrin,por kujdes se shqiptaren i qijne tipa si ty me gjithe farefis.
  23 Abril de 2008 - ero75 #111
 • liofrommanhatan
  kudo qe te jesh o moter qir malok do mbetesh nuk te pelqejme ne te SHQIPERISE ty epo ej ropt ku ti kesh PLEHER KASOLLE
  23 Abril de 2008 - liofrommanhatan #112
 • WebsiteAdministrator
  Djali i VIP shqiptar ben seks ne banjo te shkolles.Per ta shikuar videon shkoni ne lulebora(pike)comdhe ne anen e majte e keni aty.
  23 Abril de 2008 - WebsiteAdministrator #113
 • erion628
  ropt ku ti ken politikanet shqiptar, qe na kan ca karin,saliu fatosi me shoke. is the era of new albanian generation
  23 Abril de 2008 - erion628 #114
 • henkel80
  bravo tonydano
  23 Abril de 2008 - henkel80 #115
 • rocky111111
  o QUKSI po le name or derr,akoma e ke koken plot morra duke fjetur me dhite ne qukes bytha jote ne angli me duket se po i bie bythes andej se nuk e ben dot ate ne kukes.. lol
  23 Abril de 2008 - rocky111111 #116
 • phrase12
  Ky Kuksiani nese shan Shqiptaret shan veten ne radhe te pare se Shqiptar eshte vete. O Kuksian mbase ke qene i share nga Tiranasit,Durrsaket,Fieraket apo Vlonjatet. Por mbaje mend kete gje se jo te Gjithe Durrsaket,Tiranasit,Fieraket apo Vlonjatet jane si mendon ti.Ka midis tyre dhe njerez te mire. Mos i pergjitheso kurre njerezit.
  23 Abril de 2008 - phrase12 #117
 • phrase12
  O vella une jam vlonjat dhe spo te shaj. Ne nese te kane share jugu duke qene injorante e duke te thene maloke une te kerkoj falje ne emer te tyre. Ne te gjithe jemi Shqiptare ne radhe te pare. Te lutem mos sha me shqiptaret se shqiptar je vete dhe eshte pak absurde dhe abstrakte te shash veten. Faleminderit per mirekuptimin.
  23 Abril de 2008 - phrase12 #118
 • ErMz1984
  qija motren atij malokut shkerrdhate o vlonjat
  23 Abril de 2008 - ErMz1984 #119
 • JONI20062007
  ore une sjam as vlonjat as fierak edhe sdo te thote gje ska te drejt ai te shaje as njeri ne shqiperi ce ka lindur ne stall ai edhe eshte ritur ne karoce pe gomari si jep te drejt te shaje shqiperine pederasti i duket bytha e forte ati se eshte ne angli mos ja qi rropt me gjith angli
  23 Abril de 2008 - JONI20062007 #120
 • UNEFLASSHQIP
  stop violence against Albanians immigrants in Greece. It takes only 10 seconds but you may save a life.1) Go to: Petition Site2) Search: Stop Human Rights Abuse of Immigrants in Greece 3) Sign the PetitionRepost this message everywhere to be seen on top of all other messages.? Albanians it's now or never. Greeks we will never forget.3wthepetitionsitecom/1/peshku- peticion !ALBANIA YOU WILL NEVER WALK ALONE!!A good greek is a DEAD greek!
  23 Abril de 2008 - UNEFLASSHQIP #121
 • KUKSIAN
  a u qifsha ropt ne goje kush me shan mu ja qifsha ndjenjat e famuiljes ne goje LALUCEVE U QIFSHA ROPT NE GOJE RRROFTE MALSIAAAAAAA LALUCEVE U QIFSHA MOTRAT NE GOJE
  23 Abril de 2008 - KUKSIAN #122
 • divjaksi
  o kuksian po si quan veten shqiptar ti o robqir se nga llojet si ty qe nuk ecim perpara ....kur te kemi copa mishi si ti nuk kane per te na quajtur komb te bashkuar.proud to be a really albanian
  23 Abril de 2008 - divjaksi #123
 • efestio
  nuk? keni treguar te verteten, pse nuk i keni filmuar rruget e shqiperise, dhe kaosin e trafikut?????Shiperia nuk eshte vetem Tirana, eshte me e madhe.....
  23 Abril de 2008 - efestio #124
 • Nitelife30
  O kuksian i karit pidhin e motres ta qifsha pa me thuaj pak ku rri se kam per ta qire ate motren e vogel te pidhi. S'ke faj ti kur nuk ua qiu motren serbi ju dhe me paske vajtur ne Angli pragqiri i mutit o ta qifsha kuksin ne byth
  23 Abril de 2008 - Nitelife30 #125
 • rucaspapel
  I am a Portuguese fan of Albania. I was in Tirana last year. I Want to come on summer holidays soon (Durres, Sarande, or some other spot). Can anyone suggest a way to find accomodation near a beach? It is just for 1 person. Tks,Rui
  23 Abril de 2008 - rucaspapel #126
 • deltasese
  hi,u seggest you tu go on southern albania vlora,saranda,in saranda its the best hotel named butrinti.
  23 Abril de 2008 - deltasese #127
 • VLGoddess
  thats exactly what it looks like...i was there this summer. LOVED IT
  23 Abril de 2008 - VLGoddess #128
 • goedel84
  People,belive,i'am albanian and i still live there,this is not the real Albania,the real Albania does not have electricity and water ,the foundamentals for a civil? socety
  23 Abril de 2008 - goedel84 #129
 • gvladi727
  i love albania. i am from LURA. lol.
  23 Abril de 2008 - gvladi727 #130
 • alboprincess2892
  oh my god i cant wait 2 go back 2 albania. i really miss it. and there is no ather place like albania
  23 Abril de 2008 - alboprincess2892 #131
 • sheqere
  Ohhhhhhhhhh moj Shqieria ime me mire njeher buk ne dit edhe aty te vendi ku me eshte ber koka po lere ca beni gam gam ju se skeni par ketej mos tua perfilli njeri edhe tja besh o vendi im ku je te mer malli o shqiptar jemi mesu ne tym e remmuj
  23 Abril de 2008 - sheqere #132
 • Fierakja
  oh sa na kishte mar malli flm na nxore malli dhe kenga e bukur flm shum !
  23 Abril de 2008 - Fierakja #133
 • fabbbro
  Shume Mire!I'm Polish and live in USA.Next summer I'm going to Europe.I have Albanian friends and they told me to visit Albania.What places should I visit?
  23 Abril de 2008 - fabbbro #134
 • gertb
  As monumetal cities, Berat, Gjirokastra, Apollonia, Butrinti. As seaside Saranda, Himara. Malanconic capitol Tirana.
  23 Abril de 2008 - gertb #135
 • fabbbro
  Falemenderit shume!
  23 Abril de 2008 - fabbbro #136
 • andrea8585
  Jeksemazh!. Vizit Vlora is nice and the sea side is beutifull
  23 Abril de 2008 - andrea8585 #137
 • cooldriton
  OOH Shqiperi nana ime you are so beutiful
  23 Abril de 2008 - cooldriton #138
 • albanner
  Bukur !Kenga (texti besoj eshte i Dritero Agollit) eshte shume e gjetur !
  23 Abril de 2008 - albanner #139
 • DramaQueen9513
  sapo erdha nga shqiperia.vendi yne po ecen.suksese.love albania.
  23 Abril de 2008 - DramaQueen9513 #140
 • klajdi007
  fantastic work on the video!Albania, great place to be! Ka shume video te bukura per Shqiperine ketu ne youtube. Do ishte mire te krijohej prej tyre e nje permbledhje me pjeset me te mira, dhe te gjendje mundesia per tu shfaqur neper programe televizive.
  23 Abril de 2008 - klajdi007 #141
 • miszAlBaNia
  albania is so beautiful i love it there
  23 Abril de 2008 - miszAlBaNia #142
 • RedBlackAlbania
  Shum video ebukur ne te gjithë aspektet ;-) thnx Tonydano
  23 Abril de 2008 - RedBlackAlbania #143
 • erixi87
  me shpjegoni pak pse jane vetem fotot e tiranes ,shqiperia ka edhe vende te tjera te bukura...
  23 Abril de 2008 - erixi87 #144
 • lejdim1489
  Sa qenka zbukuruar Tirana. Shum video e bukur. Edhe kenga e bukur eshte por merzit pak se nuk jam vet ne Shiperi qe ta shikoj kte bukuri
  23 Abril de 2008 - lejdim1489 #145
 • cimaa0007
  I Love Shqipria. Tirana vertet u ba nje metropol i Bukur. Shpresoj qe edhe metropoli tjeter shqiptar te zbukurohet se shpejti Prishtina. Tung Ju Dua Shume kejtve shqiptart
  23 Abril de 2008 - cimaa0007 #146
 • aspetosi
  -- Absolutely Superb ----BEAUTIFUL ALBANIA-- -----MORE EUROPIAN THAN EUROPE ITSELF--BEAITUFL PEOPLE-BEAUTIFUL CITIES- BEAUTIFUL SONGS---
  23 Abril de 2008 - aspetosi #147
 • aspetosi
  Don't worry opasnaje-bitch!!I'VE NOT BEEN A SLAVER OF AVARS LIKE SERBS, COMING FORM STEPPES OF SIBERIA USING A CROSS TO COVER UP THEIR HERD BEING
  23 Abril de 2008 - aspetosi #148
 • opasnajebac
  Don't you see albanians look like shit? You have been slaves all your lives.
  23 Abril de 2008 - opasnajebac #149
 • ximdita
  Teper nje vend te bukur edhe pse vet jam e maqedonis kam deshir qe ta vizitoj ndonjehere.BUKUR BUKUR.
  23 Abril de 2008 - ximdita #150
 • 1eagleeye
  i love albania
  23 Abril de 2008 - 1eagleeye #151
 • instinct444
  ...
  23 Abril de 2008 - instinct444 #152
 • instinct444
  ...
  23 Abril de 2008 - instinct444 #153
 • instinct444
  Mire mire tirana, shume mire.Por me mire do ishte te kemi parasysh qe tirana s'eshte shqiperia. Kemi qytete e sidomos fshatra qe jane keq nga ana ekonomike e estetike sepse te dyja gjerat jane te lidhura ngushte njera me tjetren. Gjithsesi, urime fotografeve.
  23 Abril de 2008 - instinct444 #154
 • CioccolatinoSvizzero
  tirana forever! yll fare fotot
  23 Abril de 2008 - CioccolatinoSvizzero #155
 • bledi31
  proud to be albanian
  23 Abril de 2008 - bledi31 #156
 • rkoka
  ta shofin te tjeret se kush eshte shqipria ne te vertete
  23 Abril de 2008 - rkoka #157
 • ooofarush
  kush e kendon kete kenge????
  23 Abril de 2008 - ooofarush #158
 • ooofarush
  kushe e kendon kengen???
  23 Abril de 2008 - ooofarush #159
 • enidxhoxhaj
  FIERI FOR LIFE!!! LAGJA 29 NENTOR!!!
  23 Abril de 2008 - enidxhoxhaj #160
 • justme78783
  hey if you search albania in youtube..in the 1st page it will show caucasian albania!Brothers pleaze go to that video and flag that with PROMOTES HATRED OR VIOLENCE AND THEN SELECT NATIONAL ORIGIN...pls CPY AN PATSE THIS COMMENTS AND TO OTHER ALBANIAN VIDEOS!
  23 Abril de 2008 - justme78783 #161
 • blerimg
  Jonida_Maliqi
  23 Abril de 2008 - blerimg #162
 • altin1987
  Bravo tonydano!! Kam 10 vjet qe jetoj ne greqi dhe me ka marr malli shume per shqiperine!Brenda ketyre 10vjetve kam shkuar ne shqiperi vetem 1 here!Pas kesaj vidjoje nuk dua te them genjeshter po ma shtove me shume mallin per meme dhene!Me falni ne qoftese kam bere ndonje gabim (fjalesh)sepse kam shum kohe qe nuk skruaj SHQIPE!!
  23 Abril de 2008 - altin1987 #163
 • altin1987
  Mendoj veten time ne tirane dhe me merr malli shum!Shum video e bukur besoj se ti tonydano je nga tirana sepse ke vetem fhoto nga tirana!Nuk mund te shpjegoj se si ndjej ne keto momente qe shikoj videon ndoshta nuk shpjegohet me fjal ajo qe ndjej!Po e shikoj kete video shum here dhe ma shton mallin per meme dhene,mendoj se kam humbur 10 vjet nga jeta ime por keshtu ishte fati im qe te jem larg vendit tim te bukur!
  23 Abril de 2008 - altin1987 #164
 • altin1987
  Tani jam 20 vjec! Sa here qe e shikoj kete video nuk e di po pa e kuptuar dalin lote nga syt emi.Ju nuk mund ta besoni por po ju them qe eshte e vertete,sepse ndoshta me shum mga ju nuk e dini se cfar do te thote te jesh larg vendit atje ku linde dhe ne moshen 10vjec ike ne kurbet per nje jete me te mir.Por ta dini se leku i PASTER nuk nxirret aq lehte por me DJERSE!
  23 Abril de 2008 - altin1987 #165
 • irinagr
  she une ne te njejten vend me ty jam10 vjet ika dhe jam 20...kam vajtur 2 here ne shqiperi...dhe nuk besoj te kthehem me pa varesi se do desha.pershendetje altin
  23 Abril de 2008 - irinagr #166
 • justme78783
  Gt den nomizeis na gyriseis?Egw eimai apo ta 4 mou sthn ellada kai zw 16 xronia edw...alla tha ksanagyrisw sthn xwra mou otan teleiwsw tis spoudes mou!Nuk ka vend si vendi yt!Ne greqi do jesh gjthmone e huaj kurse ne shqiperi do jesh ne shtepine tende!Une preferoje te jem mbret ne shtepine time Sesa sherbetor ne mbreterine e tjetrit!Shqiperia avash avash behet mbreteri me vete :)!Bye and think about it!
  23 Abril de 2008 - justme78783 #167
 • justme78783
  Po o burr mblidh ca para e ktheu investo ne vendin tende!Pse te jetosh ne nje vend te huaj?Pse?Ska me mire se sa vendi yt..atje kan kuptim te gjtha..atje ka kuptim edhe fryme qe merr!Hehe shiemi ne shqiperi per ca Vite kurr do ktheem edhe une :)!
  23 Abril de 2008 - justme78783 #168
 • HERONMEMALLAJ
  GO ALBANIA LIVE THIS LIFE
  23 Abril de 2008 - HERONMEMALLAJ #169
 • melosi2109
  beautiful
  23 Abril de 2008 - melosi2109 #170
 • pulaj66
  te lumte....me preke...a mund te me thuaji njeri kush eshte kjo kengetare ose me sakte dua te ti dicka per kengen...
  23 Abril de 2008 - pulaj66 #171
 • juvermi
  keto jane vargjet e poezise "kur te jesh merzitur shume" te Dritero Agollit.Kete kenge e ka kenduar si fillim A.Gjebrea,ketu e kendon Jonida Maliqi.
  23 Abril de 2008 - juvermi #172
 • juvermi
  "kur te jesh merzitur shume"Ketu s'do jem,do jem larguarne toke i tretur si te tjeretne kafenene e preferuarnuk do me shohin kamarieret.Dhe neper udhe ku kam ecurs'do ndihet kolla ime e thatembi varin tim do rij i heshturnje qeparis si murg i ngrate.Ti do trishtohesh ateherese s'do me keshe ne dhome gjalledhe kur mbi xham te fryje eredo qash me eren dal-ngadale.
  23 Abril de 2008 - juvermi #173
 • juvermi
  ...Po kur te jesh merzitur shumene raft te librave kerkomeatje do jem i fshehur unene ndonje fjale a ndonje shkronje.Mjafton qe librin pak ta heqeshe une do zbres do vij pas tejedhe ti si dikur me mall do qesheshsi nje blerim pas nje rekeje.eshte nje nga poezite e mia te preferuara
  23 Abril de 2008 - juvermi #174
 • szerdahelyigyerek
  i was in that museum in cruja......gr8
  23 Abril de 2008 - szerdahelyigyerek #175
 • jimmymxl007
  Beautiful views...can someone post them with the title "Albania" and not "Shqiperia" because people from around the world don't know the meaning of "Shqiperia"?That would be great...
  23 Abril de 2008 - jimmymxl007 #176
 • dorina0390
  komplimete
  23 Abril de 2008 - dorina0390 #177
 • msemenescu
  eshe e kompozuar nga ardit gjebrea, dhe e kenduar fillimisht po nga arditi. varianti i pare ishte me i mire, por dhe ky shoh qe ka sukses. komplimente per pamjet e mrekullushme.
  23 Abril de 2008 - msemenescu #178
 • albanianenergy
  shum mire vetem ai magjupi e kishte bere tiranen laraman shkarravit komplet me ngjyra palidhje
  23 Abril de 2008 - albanianenergy #179
 • footieno
  Albanians Changed Alot . Beautiful Alie =)
  23 Abril de 2008 - footieno #180
 • hekuranneziri
  perfect...
  23 Abril de 2008 - hekuranneziri #181
 • dpbuli
  Secili e ka mendimin e vet do te ju kisha luten mos i kritikoni ata qe kritokojn apo ofendojn ata vetem e tregojn moralin e tyre.Gjithqka eshte per mrekulli ne Shqiperi
  23 Abril de 2008 - dpbuli #182
 • shqipepride
  Beautiful just beautiful albania i loveeeeeeeeeeee my mother land albania i will die 4 her
  23 Abril de 2008 - shqipepride #183
 • SWIFTY181
  Beautiful. Ku eshte balta me e embel se mjalta. "Ne Shqiperi." :-D
  23 Abril de 2008 - SWIFTY181 #184
 • ducknzie
  I am Serbian , i just want to say , i want to we *Serbia and Albania* get united and live in peace. I dont care about any country , just want peace. Live in Peace brothers. Beautiful country.
  23 Abril de 2008 - ducknzie #185
 • gingkogirl86
  Thank you for saying that! I want it as well!Take care =)
  23 Abril de 2008 - gingkogirl86 #186
 • ekushe
  respect!
  23 Abril de 2008 - ekushe #187
 • djnaser
  respekt za vas
  23 Abril de 2008 - djnaser #188
 • ez0002
  Man...I have not been back since '92...things sure have changed a lot. Looks great! Thanks for sharing.
  23 Abril de 2008 - ez0002 #189
 • Burrel1924
  shqiperia ka nderruar, mendaliteti ka nderruar, patriotizmi po kultivohet me shume.nuk duhet te lejojme qe ne shqiperi te shkelin rracat e rendomta qe i prishin hijeshine kombit tone te lashte.duhet te jemi te vendosur per kete deri ne vdekje dhe te betuar ne Zot dhe Flamur.shqiperia e shqiptareve, jashte te huajt!
  23 Abril de 2008 - Burrel1924 #190
 • YeahOldSchoolGangsta
  wow...:( miss it
  23 Abril de 2008 - YeahOldSchoolGangsta #191
 • DEMIKUQ1
  kjo eshte shqiperia e vogel por madheshtore!me njerez madheshtore!ju qifsha rracat injorantave qe e shajne atdheun tim dhe vendin me te bukur ne bote!Albania The most beautiful land in earth!
  23 Abril de 2008 - DEMIKUQ1 #192
 • dollygold
  ahhhhhhhhhhhhhh tirana ime....TE DUA per gjithmone...
  23 Abril de 2008 - dollygold #193
 • xhingo
  vendi me i bukur qe te zene syte. me mer malli shume per shqiprin
  23 Abril de 2008 - xhingo #194
 • lule83
  gorgeous. i love it.
  23 Abril de 2008 - lule83 #195
 • Fusionbybeta
  Hello Everyone!I'll love to get job over seas, help manage your business Globally. I do have an previews experience of Marketing and management. I Finish my Associate Degree minor on Business Management Administrative, and present on the Phoenix University student, trying to get my bachelors degree, Major on Global Management Business, I also speak fluently Albanian
  23 Abril de 2008 - Fusionbybeta #196
 • ARBNIKO
  Mrekulli...
  23 Abril de 2008 - ARBNIKO #197
 • Spathar
  it s good to hear an italian talking about mafia , an word invented just by you and that characterizes your society and worst of all your STATE.It s good to hear that trash is in italy aswell.
  23 Abril de 2008 - Spathar #198
 • Anticccckillcccc
  love you albania from kosovo love you so mach end 4ever albania is the best in balkans
  23 Abril de 2008 - Anticccckillcccc #199
 • justme78783
  Haha bro we have the same blood :)! Albania and kosovo are the best in Balkans!
  23 Abril de 2008 - justme78783 #200
 • xManiac23x
  AMEN BRO+1
  23 Abril de 2008 - xManiac23x #201
 • Ditlinda
  Mrekulli! Te lumshin duart! Dhe perzgjedhja e muzikes eshte shume e mire. Si mbyllet...Do te vij!!!
  23 Abril de 2008 - Ditlinda #202
 • 6shqip6tar6
  How is our trash over there? Are they good? Say hello to them from me, its been a long time since I've seen them. Peace!
  23 Abril de 2008 - 6shqip6tar6 #203
 • baibee1
  i luv it albnaia is the best in the worlddddd init ccoz like LOOK IT
  23 Abril de 2008 - baibee1 #204
 • nuckaTET
  bukur shume me ka mare malli te shkoj memedheu i dyte i imi eshte shqiperia
  23 Abril de 2008 - nuckaTET #205
 • DiscreetUrbanLegend
  Ne jemi NJE popull, i njejti gjak na rrjedh neper damar. Kemi nje atdhe te bashkuar shpirterisht. Do ta bashkojm dhe territorisht. E natyrshme kjo.
  23 Abril de 2008 - DiscreetUrbanLegend #206
 • nuckaTET
  verte nje gje e bukur do ishte po te bashkonim serisht maqedonine shqiperine + kosoven hehe bukur nji shtet nji komb nji gjuhe
  23 Abril de 2008 - nuckaTET #207
 • stilomilo18
  albania is real beautifull i am a german guy albania:D
  23 Abril de 2008 - stilomilo18 #208
 • Cocolicious1196
  albania is so so beautiful! I miss u SHQIPERI
  23 Abril de 2008 - Cocolicious1196 #209
 • lacjane21
  me rrenqithet trupi cdo here qe shoh foto shqiperieeee...Shqiperia eshte si shpirt.... sado te shkojme vende te tjera si Shqiperia dhe si populli apo zakonet tona nuk do gjindennn kurreeeee.Bravooo
  23 Abril de 2008 - lacjane21 #210
 • inaserani1111111111
  eshte me te vertete nje ndjesi e papaershkruar me fjale kur sheh pamje nga toka jote,te tere shqiptaret anembane ku jane duhet te jene krenare qe jane shqiptare.
  23 Abril de 2008 - inaserani1111111111 #211
 • majmuni13
  Cfare me thene kjo video e mrekullueshme mi morri te gjitha fjalet nga goja. Pershendes te gjithe shqipetaret anembane neper bote dhe i them te jene krenar per shqiperine tone.
  23 Abril de 2008 - majmuni13 #212
 • hilarymurat
  Albania loves from Turkey...
  23 Abril de 2008 - hilarymurat #213
 • albanroxhers
  Ky klip mi kujton te gjitha nga famijeria deri tani dhe me zgjon cdo kujtim ne nostagji.Faleminderit per kte publikim,se ne kudo qe te jemi dhe prapa djellit te shkojme Shqiperine do e kemi ne krah te majte te kraharorit
  23 Abril de 2008 - albanroxhers #214
 • patjoni
  hallolinski, the song is amazing,are you deaf??????And the pic are great to.
  23 Abril de 2008 - patjoni #215
 • albaflavor
  I sing this song when I am rally sad. But I love it . It's my favorite maditation.
  23 Abril de 2008 - albaflavor #216
 • greekkamaki
  nice!
  23 Abril de 2008 - greekkamaki #217
 • gourcuffac
  si quhet kjo kenga
  23 Abril de 2008 - gourcuffac #218
 • koki2henry
  Albania 4ever... Breathe Kosova Breathe...?
  23 Abril de 2008 - koki2henry #219
 • ProudToBeAlbanian1
  shut up you little Bastard!!In Macedonia there will? be soon the third Albanian State.
  23 Abril de 2008 - ProudToBeAlbanian1 #220
 • P4RR3LL
  i love my country...RROFTE SHQIPERIA KRENARE, ASHTU SIC I KA HIJE..
  23 Abril de 2008 - P4RR3LL #221
 • P4RR3LL
  song :original version is from :Ardit gjebrea-ketu s'do jem
  23 Abril de 2008 - P4RR3LL #222
 • valenciamilan
  faleminderit si ma tregove titullin e kenges
  23 Abril de 2008 - valenciamilan #223
 • aniagesta
  O God , how cant you love this country! ALBANIA FOREVER! BECAUSE WE ARE THE BEST AND WE KNOW WHAT PRINCIPLE ARE !
  23 Abril de 2008 - aniagesta #224
 • 123barnsley123
  LYPNE NE YOUTUBE:Shkau tu i ra? shkaut...ishalla mytni!
  23 Abril de 2008 - 123barnsley123 #225
 • PHATfckinASS
  isn't our country beautiful. I can't wait to go back this summer!!!!!!
  23 Abril de 2008 - PHATfckinASS #226
 • albana5
  o mos te zofsha u dzik se pa ta qi at non sko me lon!!
  23 Abril de 2008 - albana5 #227
 • edonbejta
  WELL ALL YOU JEALOUS MOTHERF* BEAT THIS!!!! ahahahahahaaaaaa DROP IT AND FACE IT!!! THIS IS THE BEAUTY OF ALBANIA, AND WE'RE PROUD OF IT !!! I'M PROUD TO BE ALBANIAN :):):)
  23 Abril de 2008 - edonbejta #228
 • SouthEasternEurope
  kush e kendon kete kenge, dhe si mund te e gjej
  23 Abril de 2008 - SouthEasternEurope #229
 • scillapriscilla
  si e thot rrrr kjo goza!!! ahahahahahh
  23 Abril de 2008 - scillapriscilla #230
 • picirukja
  nga keto imazhe te kesaj video shfaqet nje ngrohtesi qe nuk ndjehet ne asnje vend tjeter te botes. J'aime cette vie ou tu semble parfait, sur les images !!!!!
  23 Abril de 2008 - picirukja #231
 • shkollafillore
  dzik pollsku gllupi shto krade kroz europi polski sllavs srbs. all sllavs people are trash, as allways!!!!!!!!!!!!!!!!!
  23 Abril de 2008 - shkollafillore #232
 • hammer4eva
  SHQIPERI TE DUA !
  23 Abril de 2008 - hammer4eva #233
 • Albalb1978
  Video e mrekullueshme me nje muzike te mrekullueshme...
  23 Abril de 2008 - Albalb1978 #234
 • besart100
  Very beautiful song...Hello Albania...
  23 Abril de 2008 - besart100 #235
 • albert77uk
  te dua shqiperi ( I love you Albania )ti Shqiperi je zemra ime ( you Albania are my hart Love you fore ever -- te dua per gjithmone
  23 Abril de 2008 - albert77uk #236
 • iLoveWagnerOpera
  Shqipëria në NATO! Kosova here i come!
  23 Abril de 2008 - iLoveWagnerOpera #237
 • fnamg
  i shoh keto pamje dhe jane te bukura, shqiperia eshte e bukur ne ato ato vende ku natyra eshte e pa prekur nga njerezit, se ne te gjitha pamjet nuk pashe asnje qe punon vetem njerez neper bare dhe ne xhiro,fale atyre te rinjve qe jane tu lene kockat neper rruget e botes, prandaj njerez me pak fjale e mendoni ju per te ardhmen e brezave te rinje se dhe ne qe jemi jashte kemi pallet plot me ju pijanece e dembele qylaxhinj ketu e 500 vjet.zgjohuni e punoni.
  23 Abril de 2008 - fnamg #238
 • adb2b
  God Bless this beautiful country and all the proud,beautiful,smart and peace loving Albanians wherever they are. Mishi me behet me kokriza nga keto pamje. Te dua Shqiperi me c'do qelize qe kam ne trup!!!
  23 Abril de 2008 - adb2b #239
 • walltari
  Ti SHQIPERI me jep NDER me jep Emrin SHQIPETARMe KOSOV e me CAMERI e me krejt Truellin Shqiptar.pershendetje nga Tropojani ne Gjermani,krejt popullit SHQIPTAR.
  23 Abril de 2008 - walltari #240
 • Milana07
  Sa me ka zene malli...shume video e bukur--nje collecion i bukur me foto :) edhe kenga ne background na berri me emocione lol
  23 Abril de 2008 - Milana07 #241
 • violalips
  video frymezuese! Thank you! Mund te me thoni kush e kendon kte kenge? flm
  23 Abril de 2008 - violalips #242
 • albanonion
  faleminderit,shume, per emocionet e kujtimet, edhe :-) per videon. kenga eshte e Jonida Maliqi
  23 Abril de 2008 - albanonion #243
 • fireMISSIONbx
  tonydano very nice video. God how i miss my homeland.
  23 Abril de 2008 - fireMISSIONbx #244
 • anadiell
  me falni per nderhyrjen...kenga Kendohet nga Jonida Maliqi po nuk eshte e saj...ka qene e kenduar nga Ardit Gjebrea me pare...megjithate e rendesishme eshte emocioni qe sjell tek ne... falemnderit per kujtimet qe na Solle tonydano
  23 Abril de 2008 - anadiell #245
 • delpierina1988
  e mrekullueshme!!! komplimente!pamjet e Tiranes i shof cdo dite por ndonjehere jeta e perditshme shume frenetike,nuk te lejoin ti shijosh kto pamje. me te vertet qe u emocionova. bravo bravo bravo tonydano
  23 Abril de 2008 - delpierina1988 #246
 • anp4all
  Te lumte. Mi ke mbush syte me lot...Mezi po pres te shkoj kete vere! Nuk ka si vendi yt.
  23 Abril de 2008 - anp4all #247
 • eraldnyc
  na fiksove me ket vidjon me dak ej
  23 Abril de 2008 - eraldnyc #248
 • ALBOBLOOD4EVE
  i like more the country side like selite in elbasan realy nice i like farming
  23 Abril de 2008 - ALBOBLOOD4EVE #249
 • Tiranse
  Ke te drejte anp4all. Shume e bukur kjo video. Sidomos kenga e ben me te bukur. Edhe une kete vere do iki ne Tirane.
  28 Mayo de 2008 - Tiranse #250
 • proudALgirl
  ohhhh sa bukur! eshte veshtire ta pershkruash ndejen dhe emocioninet qe ndjen kur sheh nje video si kjo!...te gjithe ju jashte vendit tone..e kuptoni dhimbjen :(
  28 Mayo de 2008 - proudALgirl #251
 • dioste27
  te kuptoj mire...edhe dy jave dhe do te shkoj ne shtepi, eshte bere dy vjet qe heren e fundit...ah, me zi po pres!!!!! Eshte vertete e veshtire te jesh larg vendit tend. E dua Shqiperine time te bukur...
  28 Mayo de 2008 - dioste27 #252
 • e06elly714
  this made me think of how much i miss albania!
  28 Mayo de 2008 - e06elly714 #253
 • zzzkkk88
  yea me verte ca ste kujtoka kjo video.Te ben te vish me vrap ne tiran:D sh e bukur
  28 Mayo de 2008 - zzzkkk88 #254
 • albaniacherry
  qai kur edijoy kte kenge se e kutio sa ne zemer mo eshte shqiperia epo mes si po pres sa te hiki ne spien zime ne shqiperi love albania
  28 Mayo de 2008 - albaniacherry #255
 • Tiranse
  Shume video e bukur sidomos kur e sheh Tiranen mbas 11 vjet qe ske qene aty. Kismet kete vere do e shoh.
  28 Mayo de 2008 - Tiranse #256
 • harthfamily
  Thank you so much what a wonderful video!
  28 Mayo de 2008 - harthfamily #257
 • ilyriane
  Shume bukur,Tirana mire, vetem se nuk me pelqen se ka shuuuume ngjyra te ndertesave, dhe kjo e bene qe te duket e thjeshte dhe jo kryeqytet modern, dhe shume larg evropes
  28 Mayo de 2008 - ilyriane #258
 • locoalbaneso
  shum bukur flm shqipe
  28 Mayo de 2008 - locoalbaneso #259
 • stellinavanitosa89
  o lali rrofsh amon na mallengjeve beso,,hallal ta boft re cuno,,pershendetje e resp alexia
  28 Mayo de 2008 - stellinavanitosa89 #260
 • chiquito74
  Albanian is a very unique language, what is it related to?
  28 Mayo de 2008 - chiquito74 #261
 • artizzler
  absolutely nothing :)
  28 Mayo de 2008 - artizzler #262
 • SamerOne1
  SHQIPERIA I MISS YOU, te DUA:) edhe pse kurr skam qen ne Shqiperi:( po shpresoj ne te ardhmen...:) KOSOVARI....
  28 Mayo de 2008 - SamerOne1 #263
 • DJF22PRODUCION
  VERI GUTE ALLBANIA
  28 Mayo de 2008 - DJF22PRODUCION #264
 • KRISTIELA1
  EH, TIRANA IME.......
  28 Mayo de 2008 - KRISTIELA1 #265
 • qazimi81
  PsE KAQ E PIKELLUAR?
  27 Junio de 2008 - qazimi81 #266
 • princesha05
  Albanian is Latin actually. With some Turkish words and thats about it. U cant say absolutely nothing.
  27 Junio de 2008 - princesha05 #267
 • artizzler
  ACTUALLY, you can't say anything because you obviously don't know what you're talking about.go educate yourself or at least LISTEN to someone speaking albanian before you attempt to correct others.
  27 Junio de 2008 - artizzler #268
 • artizzler
  How about you chill?Please DO go and search the root of albanian on the internet. You will probably find that most sources say that it has its OWN branch on any indo-european language tree, meaning that it does NOT come from Latin. It may have similar words in Turkish and other Latin languages but that's not because Albanian comes from those languages. SOME French words that are similar to Albanian do not determine the language's origin. Albanian is one of the most unique languages in europe *
  27 Junio de 2008 - artizzler #269
 • artizzler
  * and I don't know why you would want to compare our language to someone elses. I would think that we should be proud of our unique language, and not have to compare it to other, latin languages.
  27 Junio de 2008 - artizzler #270
 • qazimi81
  PSE KAQ DEPRESE TI?
  27 Junio de 2008 - qazimi81 #271
 • Zaworov
  Such a nice propaganda? :P
  27 Junio de 2008 - Zaworov #272
 • xeni455
  simply a video to warm the hearts of us who are away.Don't take it that seriously.Even the intro song is a poem of longing for somebody ;)
  27 Junio de 2008 - xeni455 #273
 • Zaworov
  Yeah, know it. Don't take my comment too seriously (;
  27 Junio de 2008 - Zaworov #274
 • nuhii
  that we cant take from the serbs they are nr 1 in propaganda
  27 Julio de 2008 - nuhii #275
 • tanobaron
  Romanians are the only latins in eastern europe. albanians are something different,not latin,not slav.
  27 Julio de 2008 - tanobaron #276
 • hirushja
  Tanobaron, I suggest you read some history before posting silly comments like this. Albanians where called Illyrians before 100 B.C. Illyrians where the ones that ruled most of the part of south eastern europe. Not to go into much detail but during the Roman Empire that is when slavs who came after illyrians conquered parts of Balkan.
  27 Julio de 2008 - hirushja #277
 • Amusement73
  yes, and tanobaron in te center of rome ( imperiali) you have the map (in stone) of the roman empire and it's clerarly written illyrium.
  27 Julio de 2008 - Amusement73 #278
 • Ferdinandzefi
  shume mire ky youtube qe na jep mundesine te shohim e te degjojme e clodhemi per disa caste per ne qe jemi jashte vendid me Vite dhe na mungon aq shume vendlindja jone faleminderit per videon kenga shume e mire .
  27 Julio de 2008 - Ferdinandzefi #279
 • Globe85
  I just came home from a bar and im really drunk.. hit me up on my site..{ meetyourfling } DOT comsollman584474
  27 Julio de 2008 - Globe85 #280
 • hirushja
  Luks eshte ne Tiran
  27 Julio de 2008 - hirushja #281
 • Ferdinandzefi
  kush e kendon ket kenge ????
  27 Julio de 2008 - Ferdinandzefi #282
 • onisdj
  jonida maliqi
  27 Julio de 2008 - onisdj #283
 • Vlonjate1
  Shume video e bukur.Muzika shume e bukur.:)
  26 Agosto de 2008 - Vlonjate1 #284
 • robertberishaa
  albania is awesome!
  26 Agosto de 2008 - robertberishaa #285
 • cCBloodyAlbozCc
  shum video i mire
  26 Agosto de 2008 - cCBloodyAlbozCc #286
 • cCBloodyAlbozCc
  shum video i mire?
  26 Agosto de 2008 - cCBloodyAlbozCc #287
 • Pokerface333
  Albanien hat? kein Geld.
  25 Septiembre de 2008 - Pokerface333 #288
 • fcaarau4eva
  jaja du auch nicht!
  25 Septiembre de 2008 - fcaarau4eva #289
 • Pokerface333
  Äh, bestimmt mehr als Albanien.
  25 Septiembre de 2008 - Pokerface333 #290
 • shkoder123
  ah sa me ka marre madhi per token time 14 vjet pa e pa. E di se eshte kundra taditave shipetareve ,qe femerat me ba tatuazh, por une e kam shqiponjen ne me te shpatudhave, si Lisa Dushku, I love it and I am proud to say that I am Albanian. Long life Albania
  25 Septiembre de 2008 - shkoder123 #291
 • xarkousiosifasa
  gaskiperi me tu perendis shum shum bukur e mirela romeo te lavdie.
  25 Septiembre de 2008 - xarkousiosifasa #292
 • prms1234
  pa e pare shqiperin per 3 vjet dhe me ka marre shume madhi kam ikur shume e vogel dhe jam krenar te them se jam 100% shqiptare dhe nuk dyshum aspak
  25 Septiembre de 2008 - prms1234 #293
 • denisduka
  Kush te ka vene ne rolin e cicerones ti moj miope?Ceshte ai koment aq debil qe ke bere.Albania have some influence from latin and turkey,but its a singular branch in indoevropian language,just like greek language,bask etc
  25 Octubre de 2008 - denisduka #294
 • gjonajtoni
  te dua shqiperi edhe pse jam kosovar,por malli per shperin nuk po hiqet kurr.i love albania as log i live
  25 Octubre de 2008 - gjonajtoni #295
 • illyria011
  kosovar?? pse ca jane kosovaret?? nuk jane shqiptar? qe kur egziston "kombi kosovar"?
  25 Octubre de 2008 - illyria011 #296
 • 12albo123
  te lumte illyria, pyetje me vend, mbase neve jashte kufirit ame ne njefare menyre vetdistancohemi nga fakti e te qenit shqiptare.pershendetje te gjithe bashkombasve kudo qe ndodhen nga tetovariune per pushime ndjehem me ngrohte ne shqiperi Sesa ne vendlindje tetovejemi polpulli me zemergjere ne planet
  25 Octubre de 2008 - 12albo123 #297
 • Vrilissia22
  Shume video e bukur! Kam 6 vjet pa shkuar ne shqiperi, dhe na ka marr malli :( Sapo te lerohet puna e ushtrise,? do te shkoj me nje kembe ne tiron!
  25 Octubre de 2008 - Vrilissia22 #298
 • neron1lemperatore
  well said artizzler,u seem to have read a bit.
  25 Octubre de 2008 - neron1lemperatore #299
 • nidasipatike
  sa per me qar me ben kjo kenga kam ik qe nag shqiperia shum e vogel po kam vajtur vit per Vite dhe kenga ma ben shum per te qarrrrrrrrr love itttttttttttttttttttt love albaniaaaaaaaaaa
  25 Octubre de 2008 - nidasipatike #300
 • Arian311283
  Ma andate a fare in c... che nn è cosi l'albania e brutta!!!
  25 Octubre de 2008 - Arian311283 #301
 • lilo22m
  ca ke ba si tatuazh?kalane e shkoders a?..:-)
  24 Noviembre de 2008 - lilo22m #302
 • nertilkokaina
  eshte megjithmen keng shum e bukur.gjithashtu dhe fotot
  24 Noviembre de 2008 - nertilkokaina #303
 • engi94
  Kenge shuume e bukur dhe tirona eshte mahnitese!!! Rroft shqiperia!!! kam vetem 3 muaj pa shkuar po me ka marre malli shuuume!!!!
  24 Noviembre de 2008 - engi94 #304
 • toni31ca
  Shume bukur, bravo. Une kam 16 vjet pa shkuar. Me ka marre malli.Bravo Bravo.
  24 Noviembre de 2008 - toni31ca #305
 • eridoubleg
  Shqiperia vendi me i vecant ne bote! me ka mar vertet malli por kete fund viti do te jem atje. Pergezime vertet nje video shume e vecant e mrekullueshme si vete Shqiperia.
  24 Noviembre de 2008 - eridoubleg #306
 • valenciamilan
  me te vertet i bukur esht
  24 Noviembre de 2008 - valenciamilan #307
 • audidork0374
  shqiperia do ishte me mire po te mos e kishin ata debilat komuniste po do behet me mire dhe shpresojme qe dhe shqiperia te hyje ne europe kane hyre ata jevgjit romune pse jo shqiptaret qe jane me te bukur.
  24 Noviembre de 2008 - audidork0374 #308
 • 211184g
  votone salen kini mi pas edhe ma mir
  24 Noviembre de 2008 - 211184g #309
 • fidanelli
  Duket edhe me e bukur live vertet ka ndryshu shum falë Sali Berishes babait te kombit shqiptar
  24 Diciembre de 2008 - fidanelli #310
 • audidork0374
  po te mos kishte qene saliu midis viteve 97-2001 po shiperia do ishte akoma me mire fidan.
  24 Diciembre de 2008 - audidork0374 #311
 • fidanelli
  qdo kush bën gabime ne jetë mirepo ajo tashme eshte e shkuar por sidoqoftë mendimi im eshte qe Berisha e do Shqiperine me zemer kushdo qe do te ishte ne ate kohe ndoshta do ta bente gabimin e njejt mirepo duhet ta shikojm te sotmen dhe te ardhmen e Shqiperise falë atij njeriu sot Shqipera eshte duke ecur ne nje te ardhme te ndritur,falë tij Shqiperia mori ftesen per antaresim ne NATO;njeri i cili kurr nuk do ta shiste atdheun e tij per qfaredo qmimi
  24 Diciembre de 2008 - fidanelli #312
 • audidork0374
  cfare ka ecur atje nuk kane drita me teper se 8 ore ne dite pervec tiranes,nuk ka uje me teper se 8 ore ne dite, nuk ka pune te gjithe kerkojne te ikin mos kujto se te gjitha i ka ngritur babai yt nga tropoja saliu apo myftiu nga tropoja, ata te PDs duken qe te gjithe jane te paafte tani une e kuptoj qe ju te veriut jeni fanatike mbas politikaneve tuaj nga veriu po ju nuk jeni per qeverrisje ju jeni vetem per gjakmarrje.
  24 Diciembre de 2008 - audidork0374 #313
 • faikbubullima
  une jam tirons dhe kena drita e uje sa te na doje kari, tirana eshte bo nje qytet vertet i bukur keto vitet e fundit, dhe nje merit e ka edhe edi rama. kshuqe ju qe jeni jasht mos kujtoni se ktu eshte vari karit sepse ne jetojm me mire se ty qe je anej. pershendes gjithe cunat e gocat qe jane nga tirona.
  24 Diciembre de 2008 - faikbubullima #314
 • fidanelli
  si duket nuk ke qene ne shqiperi gjate andaj je edhe shum i painformuar por ne rreull eshte njerzit si ti i shohin gjerat vetem bardh e zi une nuk fola per PD sepse politika nuk me intereson por fola per nje personazh per te cilin kan admirim shum shqiptar te cilet e dine dhe e kuptojne vepren e tij qe synon nje shquiperi te sigurt nje shqiperi pa banda nje shqiperi te ciles nuk i duhet greku apo serbi per tu mbeshtetur ne te duke mos pasur miq tjer per mendim timin eshte thjesht burr i kombit
  24 Diciembre de 2008 - fidanelli #315
 • audidork0374
  jam i painformuar une kam satelit dhe shoh per shiperine me shume se ty ne qofte se je ne shqiperi jeta nuk eshte vetem ne tirane neper kafe lluksoze dhe duke pare te pasurit me makina lluksoze qe kalojne pas pjesa me madhe e popullit nuk kane buke te hane apo marrin buke me liste mos is hiko gjrat vetem ne siperfaqe, pa patur drita 24 ore dhe uje dhe pune ai vend kurre nuk ka per te qene mire dhe sa per banda mos kujto se saliu yt nuk cdo qeverrisje ne bote korruptohet.
  24 Diciembre de 2008 - audidork0374 #316
 • fidanelli
  se pari the qe nuk kane nga 8 ore ne dite rrym tani thua qe nuk kane 24 ore shihet qe je i painformuar me fale por nuk mund te diskutoj me ty kur je shum i paarsyeshem
  24 Diciembre de 2008 - fidanelli #317
 • vlonjati900
  sh bukur kam 6 vjet qè smundem tè vi
  24 Diciembre de 2008 - vlonjati900 #318
 • MoSuperior
  oh, it is indeed very beautiful! Amazing buildings, wide streets, luxurious cars! Parks and castles! No european city is as beautiful as Tirana, no country nicer than Albania! How come did you achieve so much, so quickly?
  24 Diciembre de 2008 - MoSuperior #319
 • makedonce10
  bastards?
  24 Diciembre de 2008 - makedonce10 #320
 • specialalb
  Boll me politike.. shqiperia si cdo vende tjeter ka te mirat e te keqijat e veta.. Kjo eshte ana e mire e saj... Le te kenaqemi me kete sot!! :)I LOVE ALBANIA! :)
  23 Enero de 2009 - specialalb #321
 • NOZZLERETURNS
  Nice pictures of Greece, I'll have to make sure and visit it sometime. Greece that's someplace south? of that backwards country where the electrical power is off about 90% of the time, now what was that country called again? Oh that's right, albanoscumania.
  23 Enero de 2009 - NOZZLERETURNS #322
 • adonaicall
  Whats wrong with you freak?
  23 Enero de 2009 - adonaicall #323
 • korca8albania
  its called pidhi i nenes tende :D
  23 Enero de 2009 - korca8albania #324
 • albstralian
  that NOZZLERETURNS loser has been spamming albanian videos for the last couple of days now ive seen him in quite a few -.-obviously he is so disappointed about his own ethnic origin he has nothing better to do than come online and insult others =] ncnc
  23 Enero de 2009 - albstralian #325
 • miliiboy
  My beautiful people and my beautiful countryALBANIA one of the best places in EUROPE.The only bad thing Albania has is that they have bad neighbors for example GREECE:).
  23 Enero de 2009 - miliiboy #326
 • MevludinAlajbeg
  shume bukur video.pershendejte
  23 Enero de 2009 - MevludinAlajbeg #327
 • albheart1
  shqiperia shteti me i bukur ne BOT.te dua shmmmm <3<3<3
  23 Enero de 2009 - albheart1 #328
 • eclipsegeni
  mire e keni per komentet , por mua nuk do te me pelqente qe te gjykonit kaq siperfaqesishtka akoma shini perreth jush e do ta kutponi sa e bukur eshte shqiperiashpresoj qe te mos shikoni vetem nga xhami i makines...
  22 Febrero de 2009 - eclipsegeni #329
 • bledy1906
  Sa me ka marre malli per ate Shqiperine time.............TE DUA SHUME SHQIPERIA IME!!!!!!!!5* PER VIDEON.COMPLIMENTS!!
  22 Febrero de 2009 - bledy1906 #330
 • ROCIbross
  Fadil Berisha fotot, mos gaboj... BUkur !
  22 Febrero de 2009 - ROCIbross #331
 • tonydano
  Aurel Duka, kryesisht.
  22 Febrero de 2009 - tonydano #332
 • 24tropoja
  great vidio I love this country.5*****
  22 Febrero de 2009 - 24tropoja #333
 • GentiMarcie
  ueee sa e bukur na qenka ber shqiperia...por besoj qe duhet te zhvillohet edhe me shume...ka rruge per para...e verteta esht qe si vend esht vertet i vecante....!! I LOVE ALBANIA...
  22 Febrero de 2009 - GentiMarcie #334
 • Fusionbybeta
  Albania is lot better than Greece,
  22 Febrero de 2009 - Fusionbybeta #335
 • SugaryP
  Titulli do te ishte me mir TIRANA SOT Sesa SHQIPERIA SOT sepse imazhet ishin vetem te qytetit te Tiranes.
  22 Febrero de 2009 - SugaryP #336
 • AlbaniaRepublic
  ^Check Out This Channel!You Won't Regret It!
  22 Febrero de 2009 - AlbaniaRepublic #337
 • dominussi
  vidio shum e bukur vllai , por ato pjeset e rruges se prishur si ke kap apo plerat rruges , ciaoo
  22 Febrero de 2009 - dominussi #338
 • andrigled
  Bravo Fotot e A.Dukes perfekte sinqerisht bravo une jam foto amator per vete por fotot ishin profesionale.
  24 Marzo de 2009 - andrigled #339
 • Tbuttsa8
  roft shquiperia! roft kosova!
  24 Marzo de 2009 - Tbuttsa8 #340
 • valenciamilan
  neve na kane cuar poshte qeveria si kemi, se do kishim qene ka kohe ne nato edhe gjithcka do kishim qene. mirupafshim
  24 Marzo de 2009 - valenciamilan #341
 • EndlessChris
  I'd give my heart and soul for Albania! The most precious land on earth...
  24 Marzo de 2009 - EndlessChris #342
 • illyria011
  Proud to be Albanian!! ...Albania my love!
  24 Marzo de 2009 - illyria011 #343
 • embetha
  this is why we die for our beautifull country !!
  24 Marzo de 2009 - embetha #344
 • albababyfr
  ooo zot sa me ka marr malliiii !!! shqiperiaaaa vendi iiiiim vendi me i bukur ne bot ....
  24 Marzo de 2009 - albababyfr #345
 • bledy1906
  na bere te qajme vella.......me ka marre malli tmerresisht shume per Shqiperine time..........Shqiperi,Te dua shume!!!!!!!!!!!!!1
  26 Marzo de 2009 - bledy1906 #346
 • albheart1
  shqiperi je me e bukura ne bot,kur do vij ajo dit te vij aty pas 10vjet te dua :(
  16 Abril de 2009 - albheart1 #347
 • sa6ik92
  _)_ siptari
  16 Abril de 2009 - sa6ik92 #348
 • klea133
  Shume e bukur!!Te lumshin duart . ROFT SHQIPERIA
  16 Abril de 2009 - klea133 #349
 • NJONI19
  pershendetje.besoj se shqiperija (per mangesirat qe ka sot) eshte vetem nje shembull se cfare bije komunizmi. dhe mendoj se politikanet e shqiperise asnje nuk eshte i keq se per deri sa disa rop i mbeshtesin i bije qe ata e kane nje vlere..por duhet theksuar se nje politikan nqs do mund te Beje me shume se nje politakn tjeter si per te mire si per te keqe.
  18 Abril de 2009 - NJONI19 #350
 • slagy1205
  ju pershendes shum te gjith shqiptareve nga shkupi.......shkupi juv don shqiperiiiii
  19 Abril de 2009 - slagy1205 #351
 • MonotheismForever
  albania has changed, we just have to be smart not to let immigrants ruin it as they did in west, we are small nation remember
  21 Abril de 2009 - MonotheismForever #352
Panageos © 2017   |   Política de Privacidad